Hollanda'nın Schiphol Havalimanı'nda uçağın motoruna düşen kişi hayatını kaybetti

Hollandalı havayolu şirketi KLM'den yapılan açıklamada, Amsterdam Schiphol Havalimanı'nda yolcu uçağının motoruna düşen bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

REKLAM

Hollanda polisi kazayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü ancak ölen kişinin kimliğine ilişkin herhangi bir ayrıntı vermediğini söyledi.

Polis sözcüsü, olayın kaza mı yoksa intihar mı olduğunu söylemek için henüz erken olduğunu belirterek, “Soruşturmada önemli tanıklar olacak. Bu arada tüm yolcular ve mürettebat uçaktan sağ salim ayrıldı ve kurtarıldı.” dedi.

Yetkililer, kazanın Danimarka'nın Billund kentine gitmek üzere havalimanı apronuna uçmaya hazırlanan KLM'nin KL1341 sefer sayılı uçağında meydana geldiğini ve kişinin uçağın dönen türbin kanatlarına düştüğünü söyledi.

Kamu yayıncısı NOS tarafından yayınlanan görüntülerde, uçağın kalkış terminalinde durduğu ve etrafının itfaiye araçları ve ambulanslarla çevrildiği görülüyor.

Altyapı Bakanı Mark Harbers şunları söyledi: “Schiphol'deki ölümcül kaza korkunç bir haber. Kurbanların yakınlarına ve kazaya tanık olanlara başsağlığı diliyorum.” Bir açıklama yaptı.

Hollanda ve Avrupa'nın en büyük havalimanlarından biri olan Schiphol'de emniyet ve güvenlik tedbirleri oldukça sıkı.

Yalnızca geçen ay 5,5 milyon yolcunun kullandığı havalimanında resmi verilere göre kaza yaşanması çok nadir görülüyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber