‘Tinder tecavüzcüsü’ kendisini suçlayan kadınlarla mahkemede yüzleşti

Popüler flört uygulaması Tinder’da fotoğraflarını çekme sözü vererek aldattığı kadınlara tecavüz etmekle suçlanan Salim Berrada, kendisini suçlayan kadınlarla mahkemede karşı karşıya geldi.

REKLAM

Fransız savcılar 38 yaşındaki Berrada’yı 2015-2016 yılları arasında aldattığı 17 kadına tecavüz etmekle suçluyor.

İddianameye göre “Tinder tecavüzcüsü” olarak anılan Salim Berrada, Tinder’da tanıştığı kadınları fotoğraf çekimlerine davet etti ve toplantılarda kadınlara cinsel saldırıda bulundu.

Berrada, tüm cinsel ilişkilerin rızaya dayalı olduğunu söylüyor.

Pazartesi günkü duruşmaya Berrada’ya karşı miting yapan kadınların tamamı katılmadı. Avukatlarından biri müvekkilinin “buraya gelecek psikolojik güce sahip olmadığını” söyledi.

İddia makamı, sanığın fotoğrafçı olarak ününü kadınların ilgisini çekmek için kullandığını iddia ederken, ofisinde yapılan soruşturmalarda ele geçirilen belgelerde, özenle hazırlanmış bir strateji kullanarak kadınlara fotoğraf hizmeti sözü verdiği belirtiliyor.

Aynı dosyalar, Berrada’nın hedeflediği kadınları etkilemek için kullandığı ve onlara “benzersiz” veya “ilham perisi” olduklarını söyleyen anahtar kelimelerin listesini de içeriyor.

İddianameye göre, modellik seanslarına gelen kadınlara hızlı, sarhoş edici bir içecek ikram edildi. Araştırmacılara göre bu, içeceklere kimyasal madde eklendiğini gösteriyor.

Kadınlar, Berrada’nın içkiyi içtikten sonra aniden davranışını değiştirdiğini ve itirazlarına rağmen onları zorladığını söyledi.

Berrada ilk kez 2016 yılında tutuklanmış ve iki buçuk yıl tutuklu kalmıştı. Daha sonra fotoğrafçı olarak çalışma yasağı getirilerek serbest bırakıldı.

Yeni bir yasal şikayet dalgasının ardından geçen Temmuz ayında yeniden hapse atıldı ve yeniden tecavüz ve cinsel saldırıyla suçlandı. Yeni iddialarla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber